FOTOĞRAF
PAYLAŞ

Yarışmaya kimler katılabilir?
18 yaşından büyük, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

Bir fotoğraf iki farklı kategoriye gönderilebilir mi?
Hayır, aynı fotoğraf iki farklı kategoriye gönderilemez.

İki kategorileri için kaç resim yüklenebilir?
2 kategori için 6 resim, tek kategori için 4 resim yüklenebilir.

Her bir fotoğraf dosyasının ismi kaç karakter olmalıdır?
Maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

Yarışma güzergahları nereler?
Doğu Ekspresi güzergahı (Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars), Van Gölü Ekspresi güzergahı (Akara, Kayseri, Sivas, Malatya Elazığ, Tatvan) ve Güney Kurtalan Ekspresi güzergahı (Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Kurtalan).

Yarışmaya kimler katılamazlar?
TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden fotoğrafçılar ile GPU kırmızı listesinde yer alan fotoğrafçılar bu yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya katılacak fotoğrafın özellikleri nelerdir?
Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi, 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel olarak kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, dosya büyüklüğü 4 Mb’yi de geçmemelidir.

Cep telefonuyla katılanlar, en az 12 MP Kamera Çözünürlüğü ile ön kameranın diyafram açıklığı en az f 1. 7 olacak biçimde dosyalarını göndermeliler.

Fotoğrafı, e-posta, kargo, elden teslim edebilir miyim?
Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) gönderilmesi sadece dijital (sayısal) olarak aşağıda belirtilen iki adres üzerinden gerçekleştirilebilecektir:
Türkçe (Turkish) http://tfsfonayliyarismalar.org/
İngilizce (English) http://www.tfsfonayliyarismalar.org/en/

Detaylı bilgi için tıklayın

TürkçeEnglish