FOTOĞRAF
PAYLAŞ

2020 yılı Tam O ‘An’ 1. Uluslararası Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının himayelerinde, TCDD Taşımacılık AŞ ev sahipliğinde, sponsor firmalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yarışma, 18 yaşından büyük, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

Bu yılki yarışma sayısal kategoride renkli ve siyah-beyaz olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır: Tam O ‘An’ ve Cep Telefonuyla keşfet… Katılımcılardan tek kategori için 4, iki kategori için toplam 6 fotoğraf kabul edilmektedir.

Katılımcılar; nakit ödülleri, TCDD Taşımacılık AŞ, TCDD ve GPU mansiyon ödüllerinin yanı sarı Jüri Özel Ödülü’ne layık görülecektir. En fazla 100 fotoğraf sergileme alacaktır. Doğu Ekspresi güzergahında çekilen fotoğrafa verilecek “Tam O ‘An’ Büyük Ödülü” 7.000 USD’dir. Büyük Ödülü kazanan fotoğrafın sahibiyle Raillife Dergisinde; 5.000 USD’lik “Tam O ‘An’ Birincilik Ödülünü” kazanan fotoğrafın sahibiyle Bağlantı Noktası internet sitesinde yayınlanmak üzere röportaj yapılacaktır.

Ödül Töreni ve Sergi, 25 Eylül 2020’de Cumhuriyetin döneminin ilk yapıtlarından olan TCDD Ankara eski Gar Binası’nın giriş salonunda gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın

TürkçeEnglish